Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. Cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Detalesnę informaciją apie naudojamus slapukus bei kaip atsisakyti savo sutikimo, galite rasti čia.

Angiogenezė ir naviko mityba

Kad galėtų augti, piktybinis navikas skatina naujų kraujagyslių susidarymą. Taip jis apsirūpina maistinėmis medžiagomis, kurias jam perneša kraujagyslės su krauju.

Angiogenezės procesas labai svarbus vėžio metastazėms susiformuoti. Dėl greitesnio vėžinių ląstelių dalijimosi, joms reikalingas ypač didelis medžiagų kiekis. Be savos kraujotakos navikas tegali išaugti iki 1–2 milimetrų. Tokiu atveju negali atsirasti ir metastazių, nes vėžinės ląstelės pernešamos su krauju. Taigi, neturėdami savos kraujotakos, daugelis navikų greičiausiai būtų visiškai nekenksmingi. Kad galėtų greičiau augti ir metastazuoti, jie ne tik naudojasi organizmo kraujotaka, bet ir siunčia signalus, taip vadinamus VEGF (VEGF – kraujagyslių endotelio augimo faktoriai), kad proceso, vadinamo naviko angiogeneze, metu būtų išauginamos naujos kraujagyslės.

 

Greitai navikas apauga ištisu kraujagyslių tinklu

 

Angiogenezės etapai iliustruojami čia

 

Angiogenezės procesą puikiai iliustruoja šis video

 

Mokslininkai jau senai susidomėjo angiogenezės procesu

1971 m. ląstelių biologijos ir vaikų chirurgijos profesorius Ju dah Folkmanas paskelbė hipotezę, kad angiogenezės proceso slopinimas gali būti veiksmingas gydant vėžį.

Angiogenezė būdinga daugeliui navikinių ir nenavikinių ligų (reumatoidiniam artritui, išsėtinei sklerozei, LOPL, psoriazei ir kt.). Šis procesas turi lemiamą reikšmę didesniems nei kelių milimetrų augliams ir metastazių susiformavimui kitose kūno dalyse. Vėžio ląstelės pasinaudoja kraujo kūneliais kaip nešėjais – nukeliavusi į kitą vietą piktybinė ląstelė gali įsitvirtinti ir pradėti formuoti naują auglį. Todėl tokiu atveju angiogenezės sustabdymas reikštų pačio vėžio sustabdymą – nesiformuojant naujoms naviką maitinančioms kraujagyslėms, būtų pagreitinama jo žūtis dėl „kraujo bado“. 

Šis video skirtas paaiškinti kraujagyslių audinių augimo procesą (angiogenezę), kaip jis siejasi su vėžiu: “Kaip vyksta auglių angiogenezė”

 

Supratimas apie angiogenezę: nuo senovės iki šių laikų

Dar senovėje žmonės, nesuprasdami pačio angiogenezės proceso, jau naudojo medžiagas, jų manymu, galėjusias daryti įtaką navikų augimui. Tai žalioji arbata (polifenoliai), ilgoji ciberžolė (kurkuminas), soja (genisteinas), pomidorai (likopenas), vyšnios (perilil-alkoholis), linų sėmenys (lignanai), česnakas (dialil-sulfidas), selenas, vitaminas E, špinatai (liuteinas) ir kremzlių ekstraktas, nes jie gamtoje žinomi kaip antiangiogeninių molekulių natūralūs šaltiniai. O būtent šios molekulės ir tiriamos atliekant klinikinius navikinių ligų tyrimus.

Šiandien vėžio diagnozė jau nėra tolygi mirties nuosprendžiui: mokslo pažangos dėka pavyksta ne tik gerokai pailginti sergančiųjų vėžiu išgyvenamumą, bet ir padidinti visiško išgijimo atvejų skaičių. Vėžio gydymas – sudėtingas ir kompleksinis procesas, reikalaujantis suvokti ligos mechanizmą, kas leistų efektyviai ir saugiai įveikti naviką, išsaugant pacientą ir jo gyvenimo kokybę. Gydymo metodų yra įvairių – chirurgija, radioterapija, chemoterapija, taip pat jų deriniai, tačiau visų jų tikslas slopinti angiogenezę.

Tačiau gerai ligonio būklei palaikyti taip pat svarbi ne tik tradicinė medicina, bet ir laiku suteikta teisinga informacija apie naujus alternatyvius gydymo metodus, kurie padidina gyvenimo viltį. Juolab kad kone visi vėžiu sergantys pacientai savo noru ar pageidaujant artimiesiems kartu su tradicinės medicinos metodais bando ir alternatyviosios pasiekimus. Be abejo, netradicinės priemonės ne atstoja, o tik papildo tradicinio gydymo arsenalą, padėdamos valdyti šalutinius reiškinius. Todėl gydant onkologinius ligonius svarbūs tampa ir onkologinių ligonių gyvenimo kokybės palaikymo tikslai: sulėtinti svorio kritimą, sumažinti vaistų nuo skausmo poreikį, anemijos korekcija ir gerų kraujo parametrų išlaikymas, kitų šalutinių gydymo poveikių valdymas.

 

Ar žinote, kad ryklio kremzlės audinyje visiškai nėra kraujagyslių. Kodėl?

Ar žinote, kad ryklio kremzlės audinyje visiškai nėra kraujagyslių. Kodėl?

Nes joje esančios bioaktyviosios medžiagos slopina kraujagyslių vystymąsi.

Kanados kompanijos „Atrium Innovations“ mokslininkai yra daugiausia nuveikę, tyrinėdami ryklių kremzlių savybes.

Apie tai plačiau skaitykite skyriuje mokslo pažanga.

 

AngioCell Plus maisto papildaiProjekto rėmėjas

Vienintelis skystasis ryklių kremzlių ekstraktas.
Angiocell Plus sukurtas ir pagamintas Kanados biotechnologijų kompanijoje Atrium Innovation. Gamybai pasitelktas unikalus procesas, kuris padeda išsaugoti maksimalų skystojo ryklių ekstrakto molekulių biologinį aktyvumą.

Kremzlės - tai audinys be kraujagyslių. Jos sudaro 6-8% ryklio kūno masės, tuo tarpu pas žinduolius 0.6% kūno masės. Be to, ryklio kremzlių veiksmingumas yra 100 000 kartų didesnis nei žinduolių.

Sužinoti daugiau...    Atsiliepimai    Kur pirkti?